sobota, 25 lutego 2017 r.

Aktualności

poniedziałek, 20 lutego 2017 r.

Rekolekcje u sióstr szarytek

Do Przedszkola Sióstr Miłosierdzia przyjechało w ubiegły weekend około 90 dzieci m.in. z Tczewa, Bydgoszczy, Wągrowca, Poznania, Kartuz, Bolszewa i Buku. Najmłodsi odkrywali skarby Eucharystii i poznawali drogowskazy niezbędne każdemu członkowi Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej.  

więcej
niedziela, 19 lutego 2017 r.

Prymas w Bydgoszczy

„Jezus, wzywając nas dziś do doskonałości, pragnie, byśmy przekraczali to, co jest szukaniem jedynie naszego własnego dobra” – mówił 19 lutego w Bydgoszczy abp Wojciech Polak. Prymas Polski przewodniczył Mszy św. w kościele pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty i poświęcił pomnik św. Jana Pawła II.

więcej
sobota, 18 lutego 2017 r.

Chodzież: Forum Małżeństw

Już po raz drugi Chodzież włączyła się aktywnie w inicjatywę Międzynarodowego Tygodnia Małżeństw (MTM), który odbył się w dniach 7-14 lutego.  Nowością w tym roku był sposób organizacji, który przyjął nazwę Chodzieskiego Forum Małżeństw.

więcej
sobota, 18 lutego 2017 r.

Komunikat Prymasa Polski

„Ochrona trzeźwości jest jednym z największych wyzwań przed jakimi stoi Kościół i nasza Ojczyzna” – pisze abp Wojciech Polak w specjalnym komunikacie, który czytany będzie w kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej w niedzielę 19 lutego. 

więcej
sobota, 18 lutego 2017 r.

Golina: ołówki dla Afryki

Już po raz piąty poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”, wspierająca pracę misjonarzy, zorganizowała akcję „Ołówek dla Afryki”. W przedsięwzięcie zaangażowały się także wspólnie golińskie placówki oświatowe. 

więcej
czwartek, 16 lutego 2017 r.

Zmarł ks. Czesław Pietrzak

W środę 15 lutego zmarł ks. Czesław Pietrzak, długoletni proboszcz parafii pw. św. Mateusza Ewangelisty i Apostoła w Murzynnie. Wprowadzenie i modlitwa przy trumnie zmarłego kapłana 17 lutego w Domu Księży Seniorów. Uroczystości pogrzebowe 18 lutego w Murzynnie. 

więcej

Zapowiedzi wydarzeń

Warsztaty muzyczno-liturgiczne

Parafia pw. św. Bonawentury w Pakości serdecznie zaprasza na trzecią edycję wielkopostnych warsztatów muzyczno-liturgicznych. Warsztaty odbędą się w terminie 10-12 marca, a poprowadzi je Urszula Rogala, muzyk, kompozytor i twórca muzyki liturgicznej. Trzydniowe spotkanie to z jednej strony nauka i doskonalenie liturgicznego śpiewu, z drugiej piękno wspólnie sprawowanej liturgii, czas na refleksję i uczczenie Chrystusowego Krzyża.

więcej
Gniezno: kurs lektorski

Informujemy, że w okresie Wielkiego Postu w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie (ul. Seminaryjna 2) organizowany będzie dekanalny kurs lektorski dla dekanatów Gniezno I i II.

więcej

Kalendarium

Panoramy

Polecamy