22 listopada – święto muzyki kościelnej

A sprawiedliwi cieszą się i weselą przed Bogiem, i radością się rozkoszują. Śpiewajcie Bogu, grajcie Jego imieniu (Ps 68). Z okazji święta patronki muzyki i śpiewu kościelnego przekazujemy życzenia wszystkim muzykom kościelnym, chórzystom, śpiewakom, organistom i organistkom posługującym na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej.

Czcigodni Współbracia w Kapłaństwie!

Wielce Szanowni Muzycy Kościelni!

Św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka muzyki i śpiewu kościelnego, jest jasnym drogowskazem naśladowania Chrystusa i pełnienia Jego woli. Każdego roku przeżywamy Jej liturgiczne wspomnienie, które ma przyczyniać się do pogłębiania naszej osobistej relacji z Chrystusem Panem i Odkupicielem, bo od niej zależy kształt naszego chrześcijańskiego życia i posługiwania w Kościele.

Drodzy Muzycy Kościelni, życzę wszystkim głębokiego zjednoczenia z Chrystusem, podążania drogą Miłości, która na Krzyżu zajaśniała swym blaskiem objawiając swą moc i w zmartwychwstaniu przywróciła nam życie wieczne. Niech wyśpiewane przez Was dźwięki swoim pięknem pobudzają dusze ludzi, którzy uczestniczą w liturgii, niech otwierają ich na Boga – Stwórcę wszelkiego Dobra i Piękna.

Wraz ze słowami podziękowań za Waszą służbę i modlitwą

ks. Dariusz Sobczak
przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji ds. śpiewu, muzyki kościelnej i służby liturgicznej