Prymas Polski prosi o modlitwę

Prymas Polski abp Wojciech Polak składa kondolencje bliskim ofiar wypadku polskiego autokaru w Chorwacji i prosi o modlitwę w intencji rannych i poszkodowanych.

„Wszystkich rannych i poszkodowanych w wypadku polskiego autokaru w Chorwacji obejmuję modlitwą. Proszę o Miłosierdzie Boże dla tragicznie zmarłych. Niech dobry Bóg obdarzy ich łaską pokoju i przyjmie do siebie, a rodzinom da siłę i ukojenie w bólu. Wiernych i duchownych archidiecezji gnieźnieńskiej proszę, aby podczas niedzielnych Mszy św. pomodlili się w intencji ofiar, prosząc o szybki powrót do zdrowia dla rannych i o życie wieczne dla zmarłych”.

W autokarze zmierzającym do Medjugorie, który uległ dziś wypadkowi w Chorwacji pielgrzymowały także osoby z metropolii gnieźnieńskiej: z diecezji włocławskiej 12 osób z Konina, w tym ksiądz wikariusz z parafii św. Wojciecha, poza tym 1 siostra zakonna z Sieradza. Z pobliskiej Goliny należącej do archidiecezji gnieźnieńskiej pielgrzymowały 2 osoby – poinformował ks. Artur Niemira, kanclerz Kurii we Włocławku. Grupa z Konina wsiadła do autokaru w Częstochowie i wspólnie z innymi pielgrzymami ruszyła w dalszą drogę. Ksiądz w momencie wypadku nie spał i widział całe zdarzenie, moment jak autobus zaczął zjeżdżać z drogi. Ksiądz trafił do szpitala i został otoczony opieką medyczną. Niestety, o niektórych pielgrzymach z konińskiej grupy nie był w stanie zdobyć jakichkolwiek informacji.
W niedzielę, 7 sierpnia, o godz. 10.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie, zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów – o zbawienie dla zmarłych, o powrót do zdrowia dla żyjących.
Do modlitwy w intencji poszkodowanych w wypadku i ich rodzin zachęca również biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.