Chodzież: przed nami Tydzień Małżeństw

Przed nami 8. edycja Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa organizowanego w Chodzieży przez Chodzieskie Forum Małżeństw,  Domowy Kościół, Spotkania Małżeńskie oraz Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Tydzień Małżeństw to coroczne wydarzenie obchodzone na całym świecie, w tym również w Polsce. W archidiecezji gnieźnieńskiej organizowane jest cyklicznie w Chodzieży.

Chodzieski Tydzień Małżeństw odbędzie się również w tym roku, a rozpocznie go Msza św. w intencji małżeństw, celebrowana 7 lutego w parafii pw.  Nawiedzenia NMP, podczas której małżonkowie odnowią ślubną przysięgę.  W niedzielę 12 lutego w kościele pw. św. Floriana celebrowana będzie Msza św. w intencji tych, których kochamy i tych, którzy nas kochają, a po Eucharystii rozpocznie się „Kwadrans przed Najświętszym Sakramentem” – małżeński dialog z Panem Bogiem.

Przed uczestnikami Chodzieskiego Tygodnia Małżeństw także wspólne morsowanie, zabawa, walentynkowa randka, bezpłatne konsultacje psychologiczne, konkurs plastyczny dla dzieci i literacki dla młodzieży. W trakcie tygodnia, każdego dnia pojawiać się będą propozycje filmowe o tematyce małżeńskiej. Ostatnim wydarzeniem Tygodnia będzie spotkanie ze znanym  seksuologiem o wieloletnim doświadczeniu Kamilem Wojciechowskim, który opowie jak można ubogacić swój związek, aby wniósł w relacje i w nasze życie jeszcze więcej satysfakcji i spełnienia.

„W  tym tygodniu będziemy głośno podkreślić rolę i wagę małżeństwa w kształtowaniu społeczeństwa w wymiarze lokalnym, kraju i całego świata” – zachęcają organizatorzy.

„To będzie cenny czas i mamy nadzieję, że i tym razem uda nam się – poprzez proponowane inicjatywy – pomóc spojrzeć z innej perspektywy i ze świeżym powiewem na nasze związki. Pragniemy, aby celebrowanie swojego małżeństwa we wszystkich domach nie ograniczyło się tylko do tego tygodnia, ale aby Tydzień Małżeństw był impulsem do wprowadzenia dobrej i stałej zmiany”.

Szczegóły www.chfm.com.pl oraz FB: chodzieskie forum małżeństw

5 lutego 2023