Jutrznia Lednicka i modlitwa z braćmi z Taizé w katedrze gnieźnieńskiej

Jak co roku, przed spotkaniem na Polach Lednickich, które w tym roku odbędzie się 6 czerwca, wielu młodych z archidiecezji gnieźnieńskiej i całej Polski spotka się na Jutrzni Lednickiej. W piątek 5 czerwca o 20.00 w katedrze gnieźnieńskiej wraz z Prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem i braćmi z Taizé młodzi modlić się będą o pokój. Spotkanie jest otwarte. Zapraszamy. 

Na piątkowe i sobotnie spotkanie zaprasza brat Matthew, przeor Taizé, który również przyjedzie do Gniezna i na Lednicę.

Jutrzni Lednickiej w sobotę 6 czerwca przewodniczyć Prymas Polski abp Wojciech Polak. Tegoroczne spotkanie będzie miało szczególny charakter ze względu na Jubileuszowe XXX Spotkanie Młodych. Udział w Jutrzni wymaga wcześniejszego zgłoszenia poprzez formularz elektroniczny. Zapisy przyjmowane są do 3 czerwca.

FORMULARZ ZGŁOSZEŃ (formularz dotyczy wyłącznie  udziału w jutrzni w katedrze).

1 czerwca 2026