Kalwaria Pakoska: odpust zupełny

W roku jubileuszowym 800-lecia stygmatów św. Franciszka, który rozważał Mękę Pańską i z miłości do Chrystusa chciał przeżywać wraz z Nim Jego ból i cierpienie, Penitencjaria Apostolska przychyliła się do prośby Ministra prowincjalnego o. Leonarda P. Bieleckiego OFM przedstawioną dla dwóch Sanktuariów Męki Pańskiej w Wejherowie oraz w Pakości na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej.

W okresie od Środy Popielcowej 14 lutego do uroczystości stygmatów świętego Franciszka 17 września, wierni, pod zwykłymi warunkami, mogą uzyskać odpust zupełny ofiarowując go albo za siebie, albo za jednego zmarłego nawiedzając choćby jedną z kaplic kalwaryjskich w powyższych miejscowościach.

Zapraszamy kapłanów i osoby konsekrowane z wiernymi archidiecezji gnieźnieńskiej do nawiedzenia Archidiecezjalnego Sanktuarium Męki Pańskiej w Pakości w tym szczególnym czasie jubileuszu stygmatów św. Franciszka z Asyżu. W sposób szczególny zapraszamy w okresie Wielkiego Postu do udziału w Drodze Krzyżowej na dróżkach kalwaryjskich Pakoskiej Kalwarii, przygotowującej się do jubileuszu 400-lecia jej powstania (2028 r.) W każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 9.00 i 16.00 odbywa się na Kalwarii Droga Krzyżowa z możliwością uczczenia relikwii Krzyża świętego.

zobacz >>> Archidiecezjalne Sanktuarium Męki Pańskiej Kalwaria Pakoska

19 lutego 2024