Motocyklem na Jasną Górę
Można pieszo, można rowerem, można trochę pieszo, a trochę samochodem lub autobusem, a teraz na Jasną Górę można będzie też pielgrzymować motocyklem. Pierwsza pielgrzymka motocyklowa wyruszy 5 sierpnia z Wylatowa, by 6 sierpnia stawić się przed obliczem Jasnogórskiej Madonny. Ruszyły zapisy.
Orientacyjny program pielgrzymki:
5 sierpnia
7.30 zbiórka przed plebanią i przekazanie kwestii organizacyjnych,
8.00 wyjazd z terenu plebani w Wylatowie
9.00 Msza św. z konferencją w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie
12.00 modlitwa w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, postój
15.00 modlitwa w Wieluniu, postój
17.00-18.00 dojazd na Wały Jasnogórskie zakwaterowanie, kolacja
21.00 Apel Jasnogórski w kaplicy Matki Bożej
6 sierpnia
8.00 śniadanie
9.00 Msza św.
10.00 Konferencja i zawierzenie się Matce Bożej
11.00 powrót do Wylatowa
Najważniejsze warunki uczestnictwa:
– zobowiązanie się do godnego uczestnictwa we wszelkich formach modlitewnych, stanowiących nieodłączną część pielgrzymowania,
– zobowiązanie się do zachowania postawy zgodnej z wiarą katolicką przez cały czas trwania pielgrzymki,
– posiadanie stosownych uprawnień do kierowania pojazdem jednośladowym,
– posiadanie sprawnego technicznie motocykla lub skutera o pojemności minimum 125 ccm³, posiadającego konieczne, ważne ubezpieczenie oraz aktualny przegląd techniczny,
– zobowiązanie akceptowania pielgrzymowania w grupie z prędkością przelotową 80-85 km/h,
– zobowiązanie do dostosowania do zasad jazdy w grupie
– zaakceptowanie regulaminu pielgrzymki
Zapisy trwają do 10 lipca włącznie. Koszty organizacyjne wynoszą 290 zł.
Szczegółowe informacje o samej pielgrzymce i zapisach można znaleźć w regulaminie pielgrzymki na stronie: www.parafia.wylatowo.pl

























