Studium Teologiczno-Pastoralne zaprasza

Osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy teologicznej i umocnieniem wiary zapraszamy do skorzystania z zajęć oferowanych przez Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie. W obliczu wyzwań, jakie stają dziś przed ludźmi wierzącymi, warto zaangażować się w tę duchowo-intelektualną przygodę, pozwalającą rozwijać chrześcijańską świadomość i tożsamość. Studium jest instytucją kościelną, współpracującą z gronem profesorskim Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu i innymi cenionymi specjalistami. Zapewnia również czas na modlitwę i budowanie przyjacielskich więzi.

Jak zauważa dyrektor Studium, ks. prof. UAM dr hab. Maciej Olczyk, współcześnie wielu ludzi poszukuje różnych form poszerzenia autentycznej wiedzy religijnej. Są też gotowi zaangażować się w regularne i zarazem niezbyt obciążające sposoby jej zdobywania. Jedną z takich dróg jest z pewnością gnieźnieńskie Studium. Zajęcia odbywają się w jedną sobotę miesiąca, a zatem nie absorbują aż tak bardzo, a jednocześnie dają szansę spotkania się z kompetentnymi wykładowcami i rzetelną wiedzą teologiczną. Stąd gorąca zachęta, aby skorzystać z tej oferty.

Nabór na I rok Studium trwa do 15 września. Więcej informacji oraz możliwość zapisów na stronie internetowej archidiecezji gnieźnieńskiej w zakładce: Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne TUTAJ oraz pod numerem telefonu: 614249876.

ZOBACZ plan zajęć I rok