#Ukraina – chcesz pomóc, zgłoś się do Caritas Gniezno

Caritas Gniezno buduje bazę osób i instytucji z naszego terenu mogących i chcących pomóc uchodźcom z Ukrainy. Jeśli dysponujesz miejscem noclegowym, transportem, mówisz po ukraińsku, jesteś psychologiem, chcesz być wolontariuszem, ale też jesteś gotowy podzielić się żywnością, środkami pierwszej potrzeby itd. zgłoś się. Uruchomiony został specjalny formularz.

„Wszyscy jesteśmy poruszeni tym, co obserwujemy na Wschodzie i nie możemy pozostać obojętni wobec dramatu i cierpienia tych ludzi. Prosimy wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc, by zgłaszali się na stronie www.caritas.gniezno.pl lub przez poniższy formularz. Każda, najmniejsza nawet pomoc, jest teraz ważna, potrzebna i przeciwstawia się temu wielkiemu złu, jakim jest wojna, ocalając zarówno ludzkie życie, jak i nadzieję ” – mówi dyrektor gnieźnieńskiej Caritas ks. Krzysztof Stawski.

Caritas prosi również księży archidiecezji gnieźnieńskiej o rozpowszechnianie powyższej informacji dostępnymi dla nich kanałami – tak, by dotarła do jak największej liczby wiernych. Informacja została przesłana na skrzynki mailowe księży i parafii.

Formularz zgłoszeń dostępny TUTAJ

26 lutego 2022