W miastach i parafiach ZAPOWIEDŹ

W piątek przed Niedzielą Palmową 31 marca ulicami Gniezna i Inowrocławia przejdzie miejska droga krzyżowa. Pasyjne nabożeństwa i Misteria Męki Pańskiej odbędą się także w innych parafiach archidiecezji: Słupcy, Skokach, Trzemesznie, Gnieźnie (Radzyma Gaudentego), Wrześni, Chodzieży. Szczegóły na plakatach.

Inowrocław

W piątek 31 marca o godz. 19.00 odbędzie się w Inowrocławiu miejska droga krzyżowa śladami kujawskich świadków Chrystusa – „Będziecie moimi uczniami”. Procesja wyruszy sprzed bazyliki Imienia NMP w Inowrocławiu i przejdzie ulicami Inowrocławia do kościoła pw. św. Józefa. Udział w drodze krzyżowej zapowiedział Prymas Polski abp Wojciech Polak. Autorem scenariusza jest historyk Edmund Mikołajczak. Głównymi organizatorami całego przedsięwzięcia są mężczyźni z inowrocławskiej wspólnoty „Wojowników Maryi” i Męskiego Różańca, współorganizatorami zaś inowrocławski KSM oraz harcerze. Trasę drogi krzyżowej  będzie przemierzał papieski krzyż – świadek ostatnich ziemskich dni Jana Pawła II.

Gniezno

W piątek 31 marca droga krzyżowa przejdzie również ulicami Gniezna. Początek nabożeństwa o godz. 19.00 przy kościele garnizonowym, skąd uczestnicy ruszą procesyjnie w kierunku katedry, zatrzymując się przy kolejnych stacjach. Rozważania w duchu wdzięczności za nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej poprowadzą klerycy Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. W modlitwie udział weźmie bp Radosław Orchowicz.

Chodzież

W piątek 31 marca o godz. 19.15 w Chodzieży z kościoła św. Floriana wyruszy droga krzyżowa ulicami miasta do kościoła Nawiedzenia NMP. W hołdzie św. Janowi Pawłowi II. W niedzielę 2 kwietnia w kościele św. Floriana w Chodzieży o godz. 21.00 modlitewne czuwanie ze św. Janem Pawłem II.

Plakaty i informacje nt. nabożeństwa drogi krzyżowej ulicami naszych miast i parafii przesyłać można na kruszyk@swietywojciech.pl

Słupca

Skoki

Trzemeszno

Września

Gniezno, par. Radzyma Gaudentego