Wągrowiec: poświęcono grób dziecka utraconego

W obchodzony w uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia (25 marca) na cmentarzu komunalnym w Wągrowcu odbyło się poświęcenie grobu dziecka utraconego. Mszy św. w kaplicy cmentarnej przewodniczył dziekan dekanatu wągrowieckiego ks. kan. Tomasz Kruszelnicki, a koncelebransami byli ks. kan. Witold Chmielewski, wicedziekan wągrowiecki oraz o. Józef Stępień, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Wągrowcu, który wygłosił okolicznościowe słowo Boże. W Mszy św. uczestniczyli rodzice, którzy utracili swoje dzieci oraz wierni z parafii wągrowieckich. Grób dziecka utraconego poświęcił po Mszy św. ks. kan. Witold Chmielewski.

Grób dziecka utraconego w Wągrowcu jest dwunastym w archidiecezji gnieźnieńskiej. Miejsca takie znajdują się również na cmentarzu komunalnym we Wrześni, cmentarzu komunalnym w Inowrocławiu oraz na cmentarzach parafialnych w Targowej Górce, Witkowie, Strzałkowie, Trzemesznie, Chodzieży, Murowanej Goślinie, Kowalewie Opactwie, na cmentarzu św. Krzyża w Gnieźnie oraz na cmentarzu w Tucznie.

28 marca 2023