10. rocznica śmierci kard. Józefa Glempa FILM

W poniedziałek 23 stycznia mija 10. rocznica śmierci kard. Józefa Glempa, arcybiskupa gnieźnieńskiego i warszawskiego, Prymasa Polski. Zapraszamy o 18.00 do katedry gnieźnieńskiej na Mszę św. w intencji kardynała pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza. Zachęcamy również do obejrzenia filmu „Prymas końca epoki” z obszernym wywiadem z kard. Józefem Glempem.

Uroczystości odbędą się również w Warszawie z udziałem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. O 17.00 w Domu Arcybiskupów Warszawskich rozpocznie się konferencja pt. „Zrobiłem, co mogłem. Jak Prymas Polski Józef Glemp zostanie zapamiętany?”, a o 18.00 w katedrze warszawskiej sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza, z homilią Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

W Inowrocławiu, z którym kard. Józef Glemp był tak blisko związany Msza św. celebrowana będzie 29 stycznia o 12.00 w kościele pw. Zwiastowania NMP, gdzie został ochrzczony. Eucharystii przewodniczyć będzie abp. Wojciech Polak. Zachęcamy również do uczestnictwa w spotkaniu wspomnieniowym, które odbędzie się 26 stycznia o 17.00 w Instytucie Prymasa Józefa Glempa w Inowrocławiu (wstęp wolny).

22 stycznia 2023