Ochrona dzieci i młodzieży przed wykorzystaniem seksualnym

Delegat arcybiskupa gnieźnieńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży
ks. Wojciech RZESZOWSKI
tel. 61 426 46 61 wew. 210 lub 608 801 208
e-mail: wojciech.rzeszowski@pwsd.gniezno.pl
ul. Seminaryjna 2
62-200 Gniezno

Duszpasterz do pomocy ofiarom wykorzystania seksualnego, ich rodzinom i wspólnotom kościelnym
ks. Dariusz LARUS
e-mail: dareklarus@gmail.com
ul. Seminaryjna 2
62-200 Gniezno
www: strona wspólnota ze zranionymi

Kurator dla duchownych
ks. Karol ŚWIDERSKI
e-mail: karol.swiderski@op.pl

Diecezjalny koordynator Fundacji św. Józefa
ks. Hubert WIŚNIEWSKI
e-mail: fundacja.jozef@archidiecezja.pl
www: strona fundacji

→  Biuro Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży

Dokumenty dotyczące ochrony dzieci i młodzieży przed wykorzystywaniem seksualnym

Wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży w archidiecezji gnieźnieńskiej przeznaczone do stosowania we wszystkich parafiach, wspólnotach, przedsięwzięciach i dziełach podejmowanych w archidiecezji gnieźnieńskiej i obowiązujące zarówno księży i osoby konsekrowane, jak również wszystkich świeckich prowadzących jakąkolwiek działalność wśród dzieci i młodzieży.

Motu Proprio papieża Franciszka: Vos estis lux mundi w sprawie postępowania odnośnie do przestępstw związanych z wykorzystaniem seksualnym małoletnich i bezbronnych.

Okólnik do Konferencji Episkopatów w sprawie opracowania „Wytycznych” dotyczących sposobów postępowania w przypadku nadużyć seksualnych popełnionych przez duchownych wobec osób niepełnoletnich

Prewencja dokument Konferencji Episkopatu Polski dotyczący prewencji nadużyć seksualnych wobec dzieci i młodzieży i osób niepełnosprawnych w pracy duszpasterskiej i wychowawczej Kościoła w Polsce

Więcej dokumentów i informacji → Centrum Ochrony Dziecka

Regionalny Punkt Konsultacyjny dla Osób Zranionych w Kościele