25-lecie Radia PLUS Gniezno

Zapraszamy w sobotę 19 czerwca o 18:00 na transmisję Mszy św. z okazji  25. rocznicy istnienia Radia Plus Gniezno. Eucharystii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Prymas Polski abp Wojciech Polak. Mszę św. koncelebrować będzie ks. prał. Paweł Gronowski, szef gnieźnieńskiej rozgłośni i prezes Radio Plus Polska.

Historia Radia Plus Gniezno sięga 1996 roku, kiedy to 25 marca nadawanie rozpoczęło Radio Święty Wojciech. Rozgłośnia została powołana do życia na mocy dekretu ówczesnego arcybiskupa gnieźnieńskiego Henryka Muszyńskiego i otrzymała siedzibę przy ulicy Kolegiaty w Gnieźnie. W 1998 roku zostało podpisane porozumienie programowe ze Spółką Producencką Plus, które polegało na korzystaniu z programu przygotowanego przez spółkę Plus oraz na zmianie nazwy stacji i logo. Po przystąpieniu do grupy radiowej słuchacze mają dostęp do profesjonalnego programu ogólnopolskiego. Jednocześnie Radio Plus pozostaje radiem lokalnym, gdzie w każdym z miast można usłyszeć informacje z okolicy, prognozę pogody oraz ciekawostki z regionu. Od 2007 roku Grupa EUROZET zarządza częścią sieci PLUS w tym Radiem PLUS Gniezno. Od tego momentu Eurozet staje się największą grupą radiową w Polsce, w skład której wchodzą stacje radiowe: Radio ZET, Chilli ZET, Radio PLUS, Antyradio, Meloradio oraz stacje Pakietu Niezależnych, a także Studio ZET i RRM Dom Sprzedaży Radia. Radio Plus Gniezno swoim zasięgiem (50 km) obejmuje między innymi: Wrześnie, Słupcę, Trzemeszno, Żnin, Pobiedziska. Ks. prał. Paweł Gronowski jest dyrektorem rozgłośni od 2002 roku, pełni również funkcję prezesa Radio Plus Polska.

18 czerwca 2021