Gniezno: 103. rocznica Powstania Wielkopolskiego
Mszą św. w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczęły się 28 grudnia w Gnieźnie obchody 103. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Tego dnia w 1918 roku w Gnieźnie powstańcy zajęli koszary niemieckiej piechoty, magistrat, dworzec, gazownię i wiele innych strategicznych obiektów. Stąd powstanie rozlało się na całą Ziemię Gnieźnieńską i dalej na Kujawy.
Mszy św. przewodniczył proboszcz gnieźnieńskiej parafii katedralnej ks. infułat Jan Kasprowicz. Po Eucharystii na Akropolu Bohaterów na cmentarzu św. Apostołów Piotra i Pawła odbyły się uroczystości patriotyczne z udziałem kombatantów, przedstawicieli lokalnych władz, pocztów sztandarowych, młodzieży.
Gnieźnieńskie obchody 103. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego trwały dwa dni. W ich ramach odbyło się szereg wydarzeń o charakterze kulturalnym i edukacyjnym. W miejskich autobusach i przed Starym Ratuszem emitowana była patriotyczna audycja z udziałem najmłodszych mieszkańców Gniezna, a budynki użyteczności publicznej zostały podświetlone w ramach w programu pn. „Nasze Powstanie WielkoPOLSKIE”. Można było również zwiedzić wystawę w Domu Powstańca Wielkopolskiego, którą wzbogacono o część „Kobieta w Powstaniu Wielkopolskim”.