2 kwietnia u Jolenty w Gnieźnie

Zapraszamy na dzień skupienia wszystkie osoby chcące zaangażować się w diakonijny model parafii. Spotkanie odbędzie się 2 kwietnia 2022 w parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie. Rejestracja chętnych przez formularz dostępny w tekście. Kto może się zaangażować? Każdy, kto jest gotów wziąć odpowiedzialność za jakąś posługę w parafii, najlepiej gdyby należał do jakiejś wspólnoty/ruchu/stowarzyszenia i miał już jakieś doświadczenie.

Czym jest diakonijny model parafii? To propozycja współtworzenia/budowania parafii przy wzajemnej współpracy kapłanów i świeckich, skierowana do wszystkich parafii. Celem tej propozycji jest szukanie dróg posługi i zaangażowanie się w budowanie parafii, każdy według swojego obdarowania na miarę realnie istniejących potrzeb.

Taka grupa wraz z księdzem proboszczem może również stanowić swoiste centrum rozeznawania i podejmowania decyzji, które obejmuje całą parafię pod kątem różnych rozwiązań co do aktywności oraz potrzeb duchowych parafii. Podczas podejmowanych rozmów z księżmi, wielu z nich wyrażało swoje zainteresowanie takim sposobem prowadzenia parafii.

Zachęcamy wszystkich do odkrywania i dzielenia się swoimi talentami, którymi każdy z nas został obdarowany, do służby dla drugiego człowieka. Jezus Chrystus zaprasza każdego z nas do budowania wspólnoty Kościoła.

Doświadczenie wielu parafii pokazuje, że nie jest prosto razem troszczyć się o miejsce, w którym służymy, i w którym wzrastamy. Chcielibyśmy poniżej zaproponować pewien sprawdzony już model funkcjonowania Rady Duszpasterskiej. Wierzymy, że będzie on dla Was pomocny w rozwijaniu wspólnej służby dla Chrystusa.

To pierwsze z cyklu spotkań. Chcemy, żeby stały się one przestrzenią nowych relacji, inspiracji i współpracy między wspólnotami i parafiami.

Jeśli chcesz wziąć udział w tym spotkaniu prosimy o wypełnienie ankiety dostępnej w poniższym linku:

Ważne! Przyjmiemy tylko osoby zgłoszone przez ankietę! Po jej wypełnieniu otrzymasz na adres e-mail szczegółowe informacje dotyczące spotkania.
Termin zgłoszeń 30 marca 2022.

17 marca 2022