Odpust w Dąbrówce Kościelnej ZAPROSZENIE

W dniach 9-10 września w sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Dąbrówce Kościelnej odbędą się doroczne uroczystości odpustowe z udziałem pielgrzymów z archidiecezji gnieźnieńskiej, archidiecezji poznańskiej i dalszych zakątków. Niedzielnej sumie odpustowej przewodniczyć będzie biskup pomocniczy gnieźnieński Radosław Orchowicz. Do uczestnictwa zaprasza kustosz sanktuarium ks. Andrzej Kaczmarek.

Święty Paweł w pierwszym liście do braci w wierze zamieszkałych w Koryncie pisze, że różne są dary łaski, lecz ten sam Duch, różne są posługiwania, ale jeden Pan. Bez wątpienia, kiedy przychodzi wrzesień, jesteśmy w różnych nastrojach i w różny sposób reagujemy na wyzwania,  jakie ten miesiąc ze sobą przynosi. Mozaika nastrojów jest oczywista – wakacje i urlopy stają się dla wielu już jedynie wspomnieniem, odczuwalnie krótszy dzień, pierwsze kolory jesieni malujące się na drzewach, coraz większy chłód, który zaczyna zamykać ludzi w domach  i …wreszcie kochana szkoła oraz cała litania spraw, które z nią się wiążą. Warto z tym bogactwem wewnętrznych przeżyć, może rozterek czy niepokojów stanąć przed Panem Bogiem, który sam do tego nas zachęca słowami swojego Syna „przyjdźcie do Mnie wszyscy…”  Niezastąpionym wsparciem w zawierzeniu się Panu jest Jego Matka, która z Jego woli została też naszą Matką. Święto Jej narodzin będziemy niebawem przeżywać.

W Dąbrówce Kościelnej, w Jej Sanktuarium, to wydarzenie świętujemy szczególnie uroczyście. Tego roku w dniach 9 i 10 września. Wielkim bogactwem „Bożego klimatu” tych uroczystości są przybywający tu pielgrzymi. Ci, którzy od wielu lat tu przychodzą  i ci, którzy od niedawna odkrywają to miejsce. Szczególnym gościem i zarazem pielgrzymem będzie  Ksiądz  Biskup  Radosław Orchowicz, który odprawi sumę odpustową i wygłosi Słowo Boże. Zatem serdecznie zapraszam na spotkanie z Panem i Jego Matką do Dąbrówki Kościelnej. Niech różne „dary łaski” staną się udziałem wielu….

ks. Andrzej Kaczmarek, kustosz

1 września 2023