Zebranie Krajowej Rady KSM

W Rudach na Śląsku w dniach od 22 do 24 września obradowali młodzi oraz kapłani odpowiedzialni za Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w Polsce. Podczas zebrania dokonano wyboru nowego Przewodniczącego Prezydium Krajowej Rady, którym został Jan Cytryński z archidiecezji gnieźnieńskiej.

Wierność Słowu Bożemu i bezinteresowna służba to dwa słowa wskazane przez asystenta generalnego stowarzyszenia, ks. Andrzeja Lubowickiego podczas Eucharystii inaugurującej zebranie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Rudach, które stały się myślą przewodnią całego spotkania: „Wierność i służba, one są początkiem duchowego rozwoju w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży. (…) Tylko człowiek, który bezinteresownie służy, nie straci sensu życia i będzie wspinał się na szczyty, ale zawsze będzie w stanie zaczerpnąć u źródła”. Dlatego Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest przestrzenią rozeznawania powołania i podejmowania decyzji w wielu aspektach życia młodego człowieka.

Ważnym elementem spotkania były wybory uzupełniające do Prezydium Krajowej Rady KSM. Ustępującą, w związku z rozpoczęciem postulatu w Zgromadzeniu Sióstr Rodziny Betańskiej, przewodniczącą Prezydium Martynę Gieletę zastąpił Jan Cytryński z archidiecezji gnieźnieńskiej.

Podczas zjazdu wręczono Ordery im. ks. prałata Antoniego Sołtysika oraz uczczono 30. rocznicę utworzenia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w diecezji gliwickiej.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat. Głównym celem Stowarzyszenia jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła poprzez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości oraz zasad we wszystkich dziedzinach życia społecznego i kulturalnego.

KSM archidiecezji gnieźnieńskiej >>> www.facebook.com/KSMGniezno

25 września 2023