ŚDM postscriptum

W piątek 10 listopada w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyło się spotkanie grupy, która w tym roku uczestniczyła w ŚDM w Lizbonie. Był to czas podsumowań, ale także planów na przyszłość. Okazją do spotkania był zbliżający się Światowy Dzień Młodzieży, który przeżywany będzie pod hasłem: RADUJĄC SIĘ W NADZIEI.

Spotkanie pełne radości i entuzjazmu rozpoczęło się od tego najważniejszego z Jezusem w Eucharystii, której przewodniczył bp Radosław Orchowicz, a wraz z nim: ks. Michał Bubacz, diecezjalny duszpasterz młodzieży, ks. Stanisław Ejdys i ks. Waldemar Myka – wiakriusze w Murowanej Goślinie. W homilii biskup pomocniczy gnieźnieński podkreślał jak ważna jest relacja z Jezusem i warto zadać sobie pytanie i na nie szczerze odpowiedzieć jak od tych trzech miesięcy po zakończeniu ŚDM wyglądała i wygląda moja relacja z Jezusem. Zwracał również uwagę na świadectwo o Jezusie dawane w codzienności. „Czy ja to czynię?” – pytał. Podobnie jak św. Paweł, tak i my jako mała cząstka archidiecezji gnieźnieńskiej udająca się do Portugalii, zobowiązani jesteśmy, by to czego doświadczyliśmy nieść innym, pamiętając o trzech wskazaniach papieża Franciszek – jaśnieć, słuchać, nie lękać się.

Po Eucharystii był czas na spotkanie przy wspólnym stole, a następnie podsumowano ŚDM. Zostały również przygotowane kartki świąteczne, które młodzi wyślą do rodzin w Portugalii, jako kolejny wyraz wdzięczności i pamięci o nich. W tej części przedstawiono także plan spotkań dla młodych na najbliższy czas. Już 18 listopada Światowy Dzień Młodzieży w wymiarze diecezjalnym. Zapisy do 16 listopada TUTAJ

1-3 grudnia rekolekcje adwentowe dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i wszystkich chętnych

8-9 grudnia Adwentowy Dzień Skupienia dla młodzieży i studentów z całej archidiecezji

27.12-1/2.01 – wyjazd do Taize Lublana FORMULARZ ZAPISÓW