Abp Dieudonne Nzapalainga w archidiecezji

Na zaproszenie Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” w Polsce gościć będzie abp Dieudonne Nzapalainga – przewodniczący Konferencji Episkopatu Republiki Środkowoafrykańskiej. Odwiedzi także naszą archidiecezję.

Abp Dieudonne Nzapalainga przyjedzie do Polski, by podzielić się świadectwem wiary chrześcijan żyjących w kraju doświadczającym wewnętrznych konfliktów, przemocy i okrucieństwa. Podzieli się również świadectwem męczeństwa chrześcijan żyjących w całej środkowej Afryce od Nigerii po Somalię. W archidiecezji gnieźnieńskiej abp Nzapalainga gościć będzie w dniach 16-18 czerwca. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w Mszach św. i spotkaniach z Księdzem Arcybiskupem. Nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem solidarności z chrześcijanami prześladowanymi z powodu wiary, o których cierpieniu świat często milczy.

Program wizyty – Msze św. i spotkania odbędą się w następujących parafiach i szkołach:

Poniedziałek, 16 czerwca
godz. 16.30 – Markowice