Adwent młodych – rekolekcje, roraty, dni skupienia

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodych, LSO, KSM, Oaza, seminarium duchowne zapraszają młodych na adwentowe rekolekcje i dni skupienia. W wielu parafiach odbywają się adresowane do nich Msze św. roratnie. Zachęcamy do dzielenia się adwentowymi propozycjami dla młodzieży.

„Doskonale pamiętamy hasło Światowych Dni Młodzieży – Maryja wstała i poszła z pośpiechem. Wzorem Matki Bożej zapraszamy wszystkich młodych – tych zaangażowanych w duszpasterstwa i wspólnoty, ale także tych poszukujących Jezusa i chcących znaleźć swoje miejsce w Kościele – do duchowego przygotowania się na nadchodzące święta Narodzenia Pana. Jak mówił papież Franciszek, ruszmy się z kanapy, bo jesteśmy na tym świecie nie po to, by wegetować, ale żeby go zmieniać” – mówi ks. Michał Bubacz, diecezjalny duszpasterz młodych.

Wśród adwentowych propozycji dla młodych są zarówno dłuższe rekolekcje i dni skupienia, jak i roraty przygotowywane specjalnie dla nich w parafiach. W weekend 9-11 odbędzie się również w Mogilnie Archidiecezjalna Szkoła Ceremoniarza. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy stowarzyszenia i parafie do dzielenia się swoimi inicjatywami. Ich lista będzie aktualizowana.

DIECEZJALNE DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY

OAZA GNIEZNO