Adwentowe skupienie katechetów

W lądzkim seminarium salezjanów, domu rekolekcyjnym w Rościnnie oraz w parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu odbyły się adwentowe skupienia katechetów z archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkanie odbędzie się jeszcze 13 grudnia w gnieźnieńskim PWSD.

Organizowane przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie adwentowe skupienie jest jedną z form formacji katechetek i katechetów z archidiecezji gnieźnieńskiej. Tegoroczne odbyło się już w seminarium księży salezjanów w Lądzie n. Wartą, w domu rekolekcyjnym w Rościnnie oraz w inowrocławskiej parafii pw. Świętego Ducha. W duchowym wzrastaniu uczestnikom spotkań towarzyszył diecezjalny duszpasterz młodzieży ks. Wojciech Orzechowski. Pierwsza z konferencji poświęcona była tradycyjnie tematyce nowego roku duszpasterskiego, którego hasłem jest wezwanie „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, i który wiąże się ściśle z ogólnopolskim programem przygotowań do ŚDM w 2016 „Błogosławieni czystego serca”. Natomiast w drugiej konferencji kapłan zwrócił uwagę na potrzebę radosnego głoszenia Słowa Bożego, czyli konieczność nieustannego ładowania akumulatorów wiary u stóp samego Chrystusa. Oprócz konferencji był czas na adorację Najświętszego Sakramentu, sakrament pojednania i pokuty oraz spotkanie przy stole. Skupienie zakończyła Msza święta.

7 grudnia 2014