Adwentowe skupienie katechetów

W Inowrocławiu, Wągrowcu i Gnieźnie odbyły się adwentowe dni skupienia katechetów. Był to czas słuchania Słowa Bożego i modlitwy, a także spotkania we wspólnocie. Spotkania wpisują się, obok rekolekcji i spotkań rejonowych, w stałą formacją duchową katechetów.

Dni skupienia zorganizowane przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie odbyły się w następujących miejscach: 26 listopada w parafii pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu i w parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu, zaś 3 grudnia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. Spotkania w Gnieźnie i w Inowrocławiu poprowadził ks. Grzegorz Wiśniewski, krajowy moderator Eucharystycznego Ruchu  Młodych, proboszcz parafii pw. Bożego Ciała w Rybniku. Katechetom w Wągrowcu towarzyszył ks. Michał Bubacz, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Skupienie było okazją do słuchania słowa Bożego, adoracji Najświętszego Sakramentu, spowiedzi świętej i wspólnej modlitwy podczas Eucharystii. Krajowy duszpasterz ERM-u zapoznał nauczycieli religii z historią powstania ruchu oraz przedstawił osobiste doświadczenia związane z prowadzeniem tej wspólnoty. Katecheci otrzymali materiały do animacji w szkołach i w parafiach. Ksiądz Michał Bubacz w konferencjach skupił się na haśle nowego roku duszpasterskiego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Podkreślał potrzebę pokładania nadziei w słowie Jezusa, by słuchając tej Dobrej Nowiny inspirować się dobrem, nadzieją i optymizmem. W przygotowaniu do spowiedzi katecheci zostali zaproszeni do medytacji obrazu „Powrót syna marnotrawnego” Rembrandta. Adwentowe Dni Skupienia wpisują się, obok rekolekcji i spotkań rejonowych, w stałą formacją duchową katechetów.

Wydział Katechetyczny
6 grudnia 2022