Adwentowe skupienie szafarzy

Ponad 120 nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. z archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyło w tegorocznym dniu skupienia, który odbył się w dwóch turach – 26 listopada w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie oraz 3 grudnia w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego w Inowrocławiu. Spotkania prowadził diecezjalny duszpasterz szafarzy ks. kan. Jakub Dębiec.

„Początek nowego roku liturgicznego jest czasem sprzyjającym, aby w codziennym biegu zatrzymać się na chwilę i poczynić refleksję nad swoim życiem. Temu służyła katecheza, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź święta. W drugiej części spotkania przedstawione zostały założenia nowego programu duszpasterskiego oraz związane z nim nowe zasady pracy parafialnych rad duszpasterskich, do których wielu szafarzy należy” – wyjaśnia ks. Dębiec.

Spotkania w Gnieźnie i Inowrocławiu były także okazją do omówienia spraw bieżących i organizacyjnych. Należy dodać, że od września 2023 roku rusza trzecia edycja Prymasowskiego Studium Teologiczno-Pastoralnego, które jest zasadniczą formą przygotowania kandydatów na przyszłych szafarzy nadzwyczajnych. Obecnie w archidiecezji gnieźnieńskiej posługę tą pełni blisko 200 mężczyzn.

strona: nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. archidiecezji gnieźnieńskiej

Fot. ks. P. Kowalski
4 grudnia 2022