Adwentowy dzień skupienia młodych

Shema Israel w życiu Maryi i Józefa – w sobotę 10 grudnia odbył się w Gnieźnie adwentowy dzień skupienia dla młodzieży, zorganizowany przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz Duszpasterstwo Akademickie. Konferencje prowadził o. Wojciech Kasprowicz OFM Conv. z gnieźnieńskiego klasztoru ojców franciszkanów.  Jak tłumaczył młodym, Bóg wchodzi w ich życie tak, jak wszedł w życie Maryi i Józefa. To shema Israel (słuchaj Izraelu) jest świetnie pokazane w ich życiu. Oni naprawdę byli otwarci na nowe życie. Czuli radość i pokój, które płynęły od Jezusa, od ufnego słuchania.

Młodym przybyłym z różnych stron archidiecezji towarzyszył ks. Michał Bubacz, diecezjalny duszpasterz młodych oraz ks. Marcin Kąkol, wikariusz i dekanalny duszpasterz młodzieży z Pobiedzisk, który przyjechał z grupą młodych. Uczestnicy wysłuchali dwóch konferencji, uczestniczyli w adoracji z nabożeństwem pokutnym oraz Mszy świętej. Dzień skupienia zakończyła Koronka do Bożego miłosierdzia.

Duszpasterstwo Młodzieży AG
11 grudnia 2022