Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy TRANSMISJA

Zapraszamy w piątek 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego, na transmisję Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W łączności z papieżem Franciszkiem akt odmówi w katedrze gnieźnieńskiej Prymas Polski abp Wojciech Polak. Następnie będzie sprawowana Msza św. z homilią bp. Radosława Orchowicza. Początek o 17.00.

„Zgodnie z zaproszeniem papieża Franciszka, który w uroczystość Zwiastowania Pańskiego pragnie przez wstawiennictwo Maryi Pani Fatimskiej zawierzyć Bogu Rosję i Ukrainę, chcemy i my włączyć się w tę duchową jedność i w wołanie o pokój na świecie, a szczególnie o ustanie wojny w Ukrainie” – mówi Prymas Polski abp Wojciech Polak.

„We wszystkich naszych kościołach, w jedności z Ojcem Świętym, pragniemy prosić przez wstawiennictwo Matki Najświętszej o zaprzestanie krwawej agresji, nawrócenie serc agresorów i pokój dla uciemiężonego narodu ukraińskiego, abyśmy wszyscy mogli żyć w jedności pod płaszczem Maryi” – dodaje metropolita gnieźnieński.

AKT POŚWIĘCENIA

Początek transmisji o 17.00. Zapraszamy.

23 marca 2022