Album z Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej

19 lutego 2024 roku minął dokładnie rok od zakończenia Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji gnieźnieńskiej. Z tej okazji powstał album, który upamiętnia chwile spotkania z Maryją w Cudownej Ikonie Nawiedzenia. W albumie zostały zamieszczone fotografie z poszczególnych parafii i wspólnot naszej archidiecezji, z diecezjalnego powitania i pożegnania, a także z pielgrzymki zapraszającej i dziękczynnej na Jasną Górę. Znajdują się tam także homilie i teksty rozważań z centralnych uroczystości z Gniezna i Jasnej Góry.

We wstępie do publikacji abp Wojciech Polak Prymas Polski wskazał, że album „zbudowany jest nie tylko z wielu stron i setek zdjęć, ale buduje go coś więcej – świadectwo naszej wspólnej drogi, dziecięcej wiary, żywego Kościoła i ufnej miłości do Maryi”. „Spotkanie z Maryją i Jej Synem – wspomina Prymas – było czasem naszej duchowej odnowy, stało się źródłem nowej, wewnętrznej mocy, ukoiło nasze bóle i troski, stało się okazją do pojednania z sobą i bliźnimi, było źródłem radości i pokoju”.

Album został wydany przez Kurię Metropolitalną w Gnieźnie i Wydawnictwo Pejzaż Stadnicki z Bydgoszczy, wydrukowany w drukarni Abedik w Bydgoszczy. Publikację może nabyć każdy – o szczegóły prosimy pytać w swoich parafiach.

9 kwietnia 2024