Amen zamiast narzekania

Za młodzież, rodziny, małżonków, księży, a zwłaszcza o nowe powołania kapłańskie i zakonne – klerycy i moderatorzy gnieźnieńskiego PWSD każdego dnia modlą się za inną parafię archidiecezji gnieźnieńskiej.

Modlitewny szturm do nieba – bo tak o nowennie mówią klerycy – rozpoczął się w pierwszą niedzielę Adwentu i jest odpowiedzią na obecne kryzysy, także kryzys powołań do stanu duchownego. – Im więcej w nas i wokół nas różnych wyzwań i trosk, tym bardziej odczuwamy potrzebę zaufania Bożemu miłosierdziu – napisali alumni na swoim blogu dodając, że nowenna jest wyrazem ich troski i odpowiedzialności za tę cząstkę Kościoła, którą wszyscy tworzymy i wszystkich zachęcając do włączenia się w modlitwę. Można to zrobić również indywidualnie, w swoim domu, odmawiając każdego dnia modlitwę opublikowaną poniżej. Alumni zapraszają również do ożywienia wspólnotowej i indywidualnej modlitwy w pierwsze czwartki miesiąca. Do parafii przesłane zostały w tym celu specjalne materiały liturgiczne, które mogą służyć pomocą podczas celebracji Mszy św. i nabożeństw eucharystycznych.  – Początkowo plan był taki, aby delegacja kleryków i księży naszego seminarium odwiedzała każdego dnia inną parafię i wspólnie z miejscową wspólnotą modliła się w powyższych intencjach. Koronawirus niestety pokrzyżował nam plany. Mimo, że wszyscy mieliśmy nadzieję i na to liczyliśmy, pandemia nie zelżała i musieliśmy nieco zmodyfikować nasz projekt. Modlimy się za kolejne parafie archidiecezji gnieźnieńskiej każdego dnia podczas wieczornego Apelu Jasnogórskiego. Codziennie też jeden z księży sprawuje w intencji danej wspólnoty parafialnej Mszę świętą – mówi ks. Paweł Rybak, prefekt gnieźnieńskiego PWSD. – Przede wszystkim wierzymy w moc modlitwy. To pierwsze, co możemy zrobić, modlić się za parafie, za młodzież i za rodziny, aby z nich wyszły nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne – dodaje kl. Kacper Politowski z IV roku. O tym, która parafia objęta jest modlitwą klerycy informują na facebookowym profilu PWSD. Tam również znaleźć można informacje nt. nowenny i innych wydarzeń z seminaryjnego życia.

Boże Ojcze, Ty nas zapraszasz do udziału w Twojej miłości,
abyśmy mogli przynosić owoce w służbie dla innych.
Spraw, prosimy, aby młodzi ludzie usłyszeli wezwanie
do bycia przyjaciółmi, uczniami i misjonarzami Jezusa Chrystusa.
Niech wybierają to, co uczyni ich bogatymi duchowo,
twórczymi w relacjach, odważnymi w życiu
i niech podążają za znakami powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
Prosimy również za kapłanów, parafie, wspólnoty zakonne i rodziny naszej archidiecezji.
Niech Duch Boży kształtuje nasze życie, więzi i zaangażowanie,
abyśmy stawali się świadkami przemieniającej mocy Ewangelii. Amen.

16 kwietnia 2021