Anielskie świętowanie

Już po raz drugi w Katolickiej Szkole Podstawowej w Inowrocławiu odbył się 2 października Dzień Anioła Stróża. Wspólne świętowanie było okazją do przypomnienia dzieciom o ważnej roli Anioła Stróża i jednocześnie stanowiło podsumowanie konkursu plastycznego poświęconego niebiańskim wysłannikom.

W świętowanie włączyły się wszystkie klasy. Najmłodsi anioły malowali, a starsi zaprezentowali scenki ukazujące moc anielskiej dobroci. Iście anielskim pieniem całość ozdobił szkolny chórek i nauczycielski zespół muzyczny o mało anielskiej, acz wdzięcznej nazwie „Groch z kapustą”. Ważnym punktem Dnia Anioła Stróża było podsumowanie Archidiecezjalnego Konkursu Plastycznego pt. „Mój Anioł Stróż jest wyjątkowy”, zorganizowanego pod patronatem Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. W konkursie wzięło udział 292 uczniów z 87 szkół z całej archidiecezji. Nagrody zwycięzcom wręczyli: ks. Piotr Halczuk, przewodniczący Wydziału Katechetycznego w Gnieźnie, przewodnicząca jury p. Małgorzata Nijak – Kucharska, dyrektor szkoły ks. Jan Maćkowiak i wicedyrektor szkoły p. Magdalena Szewczykowska.

BK
Fot. Arch. Katolicka Szkoła Podstawowa