Apel Jasnogórski (video)

Zapraszamy do obejrzenia Apelu Jasnogórskiego pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka z udziałem wiernych i duchownych z archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczących w pielgrzymce zapraszającej Matkę Bożą w kopii Jej cudownego wizerunku do naszych parafii i wspólnot.

Modlitewne czuwanie na Jasnej Górze odbyło się w niedzielę 6 października. Wzięło w nim udział ponad 1800 pątników i blisko 60 kapłanów i osób konsekrowanych z wszystkich dekanatów archidiecezji gnieźnieńskiej. Podczas nabożeństwa zapalona została świeca nawiedzenia, która teraz płonąć będzie w katedrze gnieźnieńskiej.

Peregrynacja kopii cudownego obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej po archidiecezji gnieźnieńskiej rozpocznie się 3 października 2020 roku i potrwa do sierpnia 2021 roku.

W grudniu tego roku, rozpoczniemy 9-miesięczną nowennę przygotowującą nas do nawiedzenia. Podczas nieszporów w katedrze gnieźnieńskiej do dekanatów przekazane zostaną świece nawiedzenia, które następnie trafią do wszystkich parafii archidiecezji gnieźnieńskiej, by ich światło – jak mówił Prymas – rozświetlało czas oczekiwania na przybycie Matki Bożej.

TV Trwam

9 października 2019