Archidiecezjalny Dzień Biblijny

Ponad siedemdziesięciu członków Dzieła Biblijnego Archidiecezji Gnieźnieńskiej spotkało się w sobotę 19 października w Gnieźnie na XVI Archidiecezjalnym Dniu Biblijnym. Gościem tegorocznego zjazdu był ks. dr Piotr Kot, kapłan diecezji legnickiej, adiunkt w Katedrze Teologii Biblijnej Instytutu Nauk Biblijnych KUL, pracownik Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abrahama J. Heschela, który wygłosił wykład pt. „Kościół zrodzony ze Słowa”. Odwołując się do ewangelicznej relacji o uczniach idących do Emaus prelegent wskazał na słowo Boże, które pozwala powracać do wspólnoty Kościoła. Jezus – podkreślił – „zawraca” uczniów, wyjaśniając im słowo Boże. O spotkaniu ze słowem Bożym, które prowadzi do spotkania z samym Jezusem Chrystusem ks. Piotr Kot mówił także w homilii Mszy św. stanowiącej centralny punkt sobotniego spotkania. Jak podkreślił, lektura Pisma Świętego, uważne i dogłębne poznawanie Biblii muszą prowadzić do spotkania ze Słowem – Jezusem Chrystusem, który jest naszą nadzieją.

Uczestników Archidiecezjalnego Dnia Biblijnego gościło gnieźnieńskie Centrum Edukacyjno-Formacyjne. Przybyłych witał ks. dr hab. Paweł Podeszwa, moderator Dzieła Biblijnego AG, który przedstawił sprawozdanie z działalności stowarzyszenia w roku bieżącym oraz zaprezentował plany na rok 2025, który będzie w Kościele Rokiem Jubileuszowym. W spotkaniu uczestniczyli także klerycy z archidiecezji gnieźnieńskiej. Doroczne spotkanie – jak podkreśla ks. Paweł Podeszwa – jest okazją do pogłębionej refleksji nad słowem Bożym oraz do wspólnej modlitwy.

Fot. klerycy AG
20 października 2024