Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny

W sobotę 27 sierpnia w Gnieźnie odbędzie się Archidiecezjalny Dzień Katechetyczny inaugurujący kolejny rok nauki i pracy. Spotkanie jest okazją do wspólnotowej modlitwy, a także powitania nowych katechetów i podziękowania tym, którzy obchodzą 25-lecie pracy.

Doroczne spotkanie katechetów rozpocznie o 9.00 Msza św. w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka, z homilią ks. dr. Remigiusza Malewicza z Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Następnie uczestnicy przejdą do Centrum Edukacyjno-Formacyjnego, gdzie wysłuchają m.in. wykładu inauguracyjnego „Katecheza w warunkach przemian” prof. UAM dr hab. Remigiusza Ciesielskiego. W czasie spotkania odbędzie się tradycyjnie modlitwa z błogosławieństwem katechetów rozpoczynających pracę (w czasie Mszy św.) oraz podziękowanie tym, którzy obchodzą w tym roku 25-lecie misji (w czasie spotkania w CEF).

24 sierpnia 2022