„Barbórka” w Piechcinie

W przypadające 4 grudnia wspomnienie św. Barbary górnicza brać oraz wspólnota parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej i św. Barbary w Piechcinie uroczyście świętowała wspomnienie swojej patronki. Wspólnej modlitwie przewodniczył kanclerz Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie ks. kan. Zbigniew Przybylski polecając Bogu zmarłych górników i prosząc o błogosławieństwo dla żyjących oraz ich rodzin. W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele Lafarge Cement Polska, władze samorządowe, kanonicy Kapituły Kruszwickiej oraz Kapituły Bydgoskiej, poczty sztandarowe oraz miejscowa Górnicza  Orkiestra, która  zadbała o oprawę muzyczną liturgii. Proboszcz parafii ks. kan. Stefan Balcerzak dziękując wszystkim za obecność i wspólną modlitwę prosił raz jeszcze, by o górnikach, także pracownikach kopalni wapnienia w Piechcinie, szczególnie pamiętać przed Bogiem.

Fot. e-fotovideo.pl

5 grudnia 2017