Barcin: oaza modlitwy

W weekend 6-8 października odbyła się Oaza Modlitwy w parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Barcinie. Tematem przewodnim rekolekcji była liturgia, której piękno uczestnicy mogli wspólnie odkrywać, poznając bogactwo znaków i gestów liturgicznych.

Rekolekcje rozpoczęły się piątkowymi Nieszporami w kaplicy. W sobotę, obudzeni dźwiękiem dzwonów, niczym w klasztorze, młodzi mieli okazję uczestniczyć w uroczystej jutrzni przed wschodem słońca, która jest wspomnieniem Zmartwychwstania Pańskiego. Nie zabrakło też spotkań w małych grupach, namiotu spotkania, konferencji, a także śpiewów i integracji. Ważnym elementem rekolekcji była również Adoracja Najświętszego Sakramentu, spowiedź święta oraz codzienna Eucharystia, która na Oazie zawsze stanowi centrum dnia. W sobotę młodzi wysłuchali również poruszających świadectw rozkochania w liturgii i Bożego działania przez nią, a podczas niedzielnego popołudnia, na sam koniec rekolekcji, odbyło się Nabożeństwo Wprowadzenia do Deuterokatechumenatu. Dziesięciu uczestników będzie od tej pory odkrywać Drogowskazy Nowego Człowieka, formując się w małych grupach uczniów Chrystusa. Za rekolekcje odpowiedzialny był ks. Jakub Siutkowski i Michał Pawlik i grupa animatorów.

10 października 2023