Bezpiecznej drogi

Podaruj 1 grosz za 1 bezpiecznie przejechany kilometr na środki transportu dla misjonarzy – zachęcają organizatorzy XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa. MIVA Polska od lat z powodzeniem prowadzi akcję 1 grosz za 1 kilometr.

Od 23 do 30 lipca obchodzony będzie XVIII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa – inicjatywa MIVA Polska, wpisana do ogólnopolskiego kalendarza duszpasterskiego Konferencji Episkopatu Polski. Tegoroczny Tydzień przebiegać będzie pod hasłem „Niesiemy Dobrą Nowinę drogami świata”. Inicjatywa Tygodnia św. Krzysztofa związana jest z obchodzonym 25 lipca wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji w kościołach i parafiach w Polsce błogosławi się kierowców i ich pojazdy. Wtedy też kierowany jest apel MIVA o rozważną, kulturalną, bezpieczną i trzeźwą jazdę. Zachęca się wiernych oraz ludzi dobrej woli do udziału w Akcji św. Krzysztof – podziękowania Bogu za bezpieczne podróże i ofiarowanie 1 grosza za 1 km bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy. Dzięki zbiórce MIVA Polska kupuje pojazdy dla misjonarzy pracujących na całym świecie. Są to – jak pisze w specjalnym liście przewodniczący Komisji KEP ds. Misji bp Jerzy Mazur SVD – niezbędne narzędzia w ich codziennej posłudze na rzecz Ewangelii. – Brak tych pojazdów bardzo utrudnia i ogranicza, a czasem wręcz uniemożliwia prowadzenie działalności misyjnej we współczesnym świecie. Spotykając polskich misjonarzy mogłem się przekonać, jak cenna jest pomoc, którą organizuje i niesie MIVA Polska – przyznaje bp Mazur. Tylko w ubiegłym roku dzięki wspomnianej akcji zakupionych zostało 37 samochodów terenowych i osobowych, 5 busów, 1 ambulans, 8 motocykli i 13 rowerów dla katechistów. Ponadto 140 wózków dla osób niepełnosprawnych  oraz 2 silniki do łodzi. Pojazdy te służą w 26 krajach świata. Warto więc inicjatywę poprzeć. – Zapraszam wszystkie wspólnoty parafialne pod przewodnictwem swoich duszpasterzy do wielkodusznego włączenia się w akcję i do zorganizowania odpowiedniej zbiórki na pojazdy misyjne – prosi przewodniczący komisji KEP. – Zachęcamy indywidualnych wiernych oraz ludzi dobrej woli do szczerej pomocy, aby misjonarze nie byli pozbawieni naszego wsparcia i mogli jak najlepiej wypełnić misyjne posłanie: idźcie i głoście. Staniemy się w ten sposób „krzysztofami”  niosącymi Chrystusa tym, którzy Go jeszcze nie znają.

Zachęcamy do włączenia się w akcję www.miva.pl

19 lipca 2017