Biblijne rekolekcje katechetów

Druga seria tegorocznych rekolekcji dla zaangażowanych w dzieło katechizacji archidiecezji gnieźnieńskiej odbyła się w dniach 9-10 czerwca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie. Tematyka nawiązywała do treści trwającego roku duszpasterskiego.

Uczestnicy mogli wysłuchać wykładów biblisty ks. dr. hab. Pawła Podeszwy nt. namaszczenia Duchem Świętym w Starym i Nowym Testamencie. Uczestniczyli również w warsztatach metodycznych, prowadzonych przez dr Teresę Kowalczyk z Wydziału Katechetycznego. Praca metodą tzw. okienka informacyjnego w małych grupach stanowiła podsumowanie wiedzy biblijnej nt. namaszczenia Duchem Świętym i działania Ducha Świętego w życiu chrześcijanina. Ponadto katecheci w trakcie zajęć warsztatowych dyskutowali o projektach przygotowania młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W dyskusji padło kilka ciekawych inspiracji, propozycji i sugestii dotyczących tej tematyki. Katecheci uczestniczyli ponadto w kręgach biblijnych. Nauki rekolekcyjne głosił ks. Dariusz Larus z Centrum-Edukacyjno-Formacyjnego w Gnieźnie. Rekolekcje biblijne zorganizowane przez Wydział Katechetyczny w Gnieźnie we współpracy z Dziełem Biblijnym w Archidiecezji Gnieźnieńskiej po raz kolejny służyły pogłębieniu wiedzy o głównych treściach bieżącego roku duszpasterskiego przeżywanego pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Stanowiły też sposobność do pogłębienia duchowości katechetów i ich integracji.

Fot. Wydział Katechetyczny

12 czerwca 2018