Biblijne rekolekcje katechetów

W pierwszych dniach wakacji (26-27 czerwca 2023) w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się biblijne rekolekcje dla nauczycieli religii: Listy do siedmiu Kościołów Apokalipsy (2-3), które poprowadził ks. prof. UAM dr hab. Paweł Podeszwa. Rekolekcje zorganizowali: Dzieło Biblijne Archidiecezji Gnieźnieńskiej i  Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie.

W trakcie rekolekcji katecheci wsłuchiwali się w słowo Boże i w Jego świetle odkrywali obecność Boga w swoim życiu. Na czas rekolekcji złożyły się m.in.: Eucharystia, konferencje, modlitwa Liturgią Godzin, spowiedź święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, jak również dzielenie się słowem Bożym podczas pracy w kręgach biblijnych. Katecheci wysłuchali konferencji nt. interpretacji poszczególnych listów z Księgi Apokalipsy, takich jak: list do Kościoła w Efezie (Ap 2,1-7), w Smyrnie (Ap 2,8-11), w Pergamonie (Ap 2,12-17), w Tiatyrze (Ap 2,18-29), w Sardach (Ap 3,1-6), w Filadelfii (Ap 3,7-13), do Kościoła w Laodycei (Ap 3,14-22). Rekolekcje rozpoczęły się w poniedziałek 26 czerwca wspólną modlitwą, a zakończyły we wtorek 27 czerwca koronką do Miłosierdzia Bożego.

To jeszcze nie koniec oferty rekolekcyjnej dla katechetów. Już 1 lipca pięćdziesięcioosobowa grupa katechetów wyruszy do Częstochowy, by wziąć udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli na Jasną Górę.

Wydział Katechetyczny
Fot. ks. R. Malewicz