Bieg dla ks. Jerzego

Uczniowie siedmiu szkół podstawowych z powiatu gnieźnieńskiego wzięli udział w zorganizowanym 19 października biegu im. ks. Jerzego Popiełuszki. Rywalizację zorganizowano już po raz 18. Zwyciężyli zawodnicy z Mieleszyna, Zdziechowy i Żydowa.

„W dniu dzisiejszym mija 32. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pragniemy uczcić pamięć tego niezwykłego człowieka, który w trudnych dla Polski czasach miał odwagę stawać w obronie wiary i prawdy, w obronie ludzi krzywdzonych i prześladowanych. Zapłacił za to cenę najwyższą – życie. Chciejmy uczyć się od bł. ks. Jerzego odwagi stawania w obronie prawdy i umiejętności zwyciężania zła dobrem. Błogosławiony księże Jerzy módl się za nami i naszą Ojczyznę, by trwała wiernie przy wartościach – Bóg, Honor, Ojczyzna, za które walczyli nasi przodkowie. Zapraszamy wszystkich do sportowej, szlachetnej rywalizacji. Niech zwyciężą najlepsi!” Tymi słowami przedstawiciele samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Obrońców Gniezna i Ziemi Gnieźnieńskiej w Goślinowie rozpoczęli XVIII Bieg im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W tegorocznych zmaganiach wzięli udział uczniowie siedmiu szkół podstawowych: Mieleszyn, Żydowo, Zdziechowa, Jankowo Dolne, Szczytniki Duchowne, Gniezno – Szkoła Muzyczna, Goślinowo. Najlepsze okazały się dzieci z Mieleszyna, Zdziechowy i Żydowa. Kolejne miejsca zajęli reprezentanci Goślinowa, Szczytnik Duchownych, Jankowa Dolnego i gnieźnieńskiej Szkoły Muzycznej. Zwycięzców nagrodzono, a wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowy medal XVIII Biegu im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

20 października 2016