Boże Ciało na Rąbinie

Wierni świeccy, kapłani, poczty sztandarowe, dzieci i młodzież, a także członkowie bractw i stowarzyszeń uczestniczyli licznie w procesji eucharystycznej ulicami największego inowrocławskiego osiedla Rąbin. Procesja wyruszyła po Mszy św. sprawowanej w kościele pw. św. Jadwigi Królowej i przeszła ulicami osiedla do czterech ołtarzy przygotowanych przez parafie: pw. Jadwigi Królowej i pw. Chrystusa Miłosiernego. Przy ostatnim ołtarzu kazanie wygłosił ks. Ryszard Głowacki Schr przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Kapłan przewodniczył także Mszy św. w kościele pw. Chrystusa Miłosiernego koncelebrowanej m.in. przez proboszcza parafii ks. kan. Pawła Kowalskiego.

Fot. E. Budny

20 czerwca 2014