Bp Wętkowski: motywacją jest wiara

„Tym, co wyróżnia Caritas i jego działalność wolontariacką jest motywacja, która wypływa z wiary, ze zrozumienia, że pełny wymiar życia kościelnego polega na tym, że jest w nim słowo, jest sakrament i jest posługa drugiemu człowiekowi” – mówił bp Krzysztof Wętkowski na IV Balu Charytatywnym w Inowrocławiu.

To kolejny bal charytatywny zorganizowany przez Zespół Caritas działający przy inowrocławskiej parafii pw. Świętego Ducha. Podobnie jak poprzednie, także ten tegoroczny stanowił okazję do podziękowania wolontariuszom, instytucjom oraz wszystkim zaangażowanym w dzieła dobroczynne.

„Różne dane dotyczące zbiórek i pomocy w Polsce pokazują, że mimo wszystkich krytycznych uwag Polacy są ofiarni, zwłaszcza wtedy, gdy dostrzegają, że ktoś potrzebuje autentycznej pomocy, najczęściej materialnej. To jest na pewno wymiar najbardziej czytelny, widoczny i łatwy do zbadania. Natomiast nie na tym się to wyczerpuje. Dziś w parafiach potrzeba więcej zainteresowania ludźmi starszymi i samotnymi” – mówi bp Krzysztof Wętkowski, który podczas balu wręczył statuetki „Anioły Dobroci”, które są symbolicznym wyrazem wdzięczności dla osób, firm i instytucji wspierających Caritas.

W balu, obok wolontariuszy i osób wspierających działania Caritas, udział wzięli także przedstawiciele władz wojewódzkich oraz Caritas Diecezji Siedleckiej. Spotkanie było także okazją do podsumowania ubiegłorocznej aktywności Zespołu Caritas parafii pw. Świętego Ducha. Ma on na swoim koncie m.in. organizację międzynarodowej konferencji nt. wolontariatu oraz zacieśnienie współpracy z firmą Jeronimo Martins Polska S.A. w ramach Spiżarni Caritas, która zaowocowała rozdaniem żywności za ponad 100 tysięcy złotych. Po raz kolejny odbyła się także aukcja charytatywna, w czasie której można było wylicytować wiele ciekawych przedmiotów m.in. piłki z podpisami piłkarzy. Dochód z aukcji zostanie przeznaczony na potrzeby podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas przy parafii pw. Świętego Ducha.

Fot. PZC parafia pw. Świętego Ducha

24 lutego 2020