Bracia przedświątecznie

Ponad sześćdziesięciu braci Towarzystwa św. Wojciecha archidiecezji gnieźnieńskiej i diecezji bydgoskiej spotkało się 17 grudnia w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie, by podzielić się opłatkiem i dobrymi życzeniami. W spotkaniu uczestniczyli również bp Radosław Orchowicz i asystent kościelny stowarzyszenia ks. kan. Tomasz Głuszak.

Po odśpiewaniu kolędy „Wśród nocnej ciszy” odczytano fragment Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Następnie Antoni Kapeja, prezes Towarzystwa św. Wojciecha, złożył wszystkim świąteczne życzenia, dziękując jednocześnie za świadectwo wiary dawane przez braci w rodzinnych parafiach i wspólnotach. Nawiązując do dramatu wojny dziejącej się tak blisko nas życzył przede wszystkim pokoju – najpierw tego w sercu i w rodzinach, bo z niego rodzi się także pokój w kraju i między państwami. Biskup Radosław Orchowicz, który w tak licznym gronie spotkał się z braćmi po raz pierwszy, przekazał pozdrowienia od Prymasa Polski, a w życzeniach zachęcał do szczerego otwarcia serc dla przychodzącego Chrystusa i odważnego dawania świadectwa przynależności do Kościoła. „Jesteście często nierozumiani, a może nawet wyśmiewani, ale nie możecie się poddać i ulec pokusie zwątpienia. Trudna sytuacja tym bardziej powinna nas zachęcać do trwania przy Chrystusie i Kościele”. Biskup pomocniczy gnieźnieński nawiązał także do trwającego w archidiecezji nawiedzenia Ikony Jasnogórskiej, zachęcając braci do udziału w uroczystym pożegnaniu Obrazu 19 lutego przyszłego roku w Gnieźnie, na którą to uroczystość już dziś wszystkich do katedry gnieźnieńskiej zapraszamy.

Fot. Tomasz Guziołek
17 grudnia 2022