Budzisław patriotycznie

Msza św., marsz niepodległościowy i uroczysta akademia – tak mieszkańcy Budzisławia Kościelnego uczcili 99. rocznicę odzyskania niepodległości. W obchody czynnie włączyła się młodzież oraz uczniowie miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wraz z nauczycielami.

Wspólnej modlitwie w kościele parafialnym przewodniczył proboszcz ks. Roman Dąbrowski. Homilię wygłosił redemptorysta o. Wojciech Bieszke. Po Eucharystii strażacy z OSP w Budzisławiu Kościelnym, poczty sztandarowe, duchowni oraz parafianie wyruszyli z dziesięciometrową flagą w Marszu Niepodległościowym do Domu Strażaka, gdzie odbyła się akademia przygotowana przez dzieci i młodzież pod kierunkiem nauczycieli miejscowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Miłym akcentem był premierowy koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu nowo powstałej szkolno-parafialnej orkiestry dętej pod kierunkiem Krzysztofa Grzelczaka. Obchody Święta Niepodległości zakończyła wspólna biesiada przygotowana przez parafialny zespół Caritas.

Fot. J. Rewers

13 listopada 2017