Caritas: 50 sklepów, 800 wolontariuszy

W blisko 50 sklepach na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej i przy wsparciu 800 wolontariuszy ze Szkolnych i Parafialnych Kół Caritas prowadzona jest w dniach 8 i 9 grudnia przedświąteczna zbiórka żywności „Tak, POMAGAM!”. Akcja ma zasięg ogólnopolski i w tym roku organizowane jest dwudziesty trzeci raz.

W archidiecezji gnieźnieńskiej zbiórka prowadzona jest w sieciach handlowych m.in.: Biedronka, LIDL, POLOmarket i Lewiatan. Wolontariusze zbierają artykuły chemiczne oraz produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu. Produkty te Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej będzie mogła wykorzystać do przygotowywania posiłków dla osób ubogich oraz świątecznych posiłków i paczek.

„Do koszy, które łatwo będzie zlokalizować dzięki wolontariuszom i logo Caritas wkładać można m.in.: mleko, mąkę, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbatę, konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości. Mile widziane będą także słodycze dla najmłodszych” – mówi Lucyna Muniak, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Łącznie na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej dary zbierane są w 49 sklepach. W akcję zaangażowanych jest około 800 wolontariuszy ze Szkolnych i Parafialnych Kół Caritas. Wolontariusze ubrani są w charakterystyczne koszulki z logo Caritas i posiadają identyfikatory.

W ubiegłorocznej zbiórce zebrano ponad 7 ton żywności, która trafiła do ponad 1100 osób.

Fot. Caritas Inowrocław, Caritas AG
8 grudnia 2023