Caritas dla seniorów

Dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej ks. prałat Krzysztof Stawski zwraca się z apelem do życzliwych ludzi o solidarność z seniorami pozostającymi w swoich domach w związku z epidemią koronawirusa. Rusza akcja DOBROkrążcy. Można się włączyć.

Akcja przewiduje następujące formy pomocy:

• okazywanie sąsiedzkiej troski
  • zgłaszanie chęci robienia zakupów do centrum wolontariatu pod numer tel. 614255786 w godzinach 7.00-20.00 (osoby, które się zgłoszą zostaną poinstruowane o zasadach bezpiecznego dostarczenia zakupów)
  • zgłaszanie seniorów potrzebujących pomocy również pod powyższym numerem telefonu
  • informowanie seniorów o możliwości skorzystania z tej formy pomocy
  • dostarczanie paczki żywnościowej lub podstawowymi artykułami higienicznymi na potrzeby seniorów do Domu Matki i Dziecka na os. Orła Białego 20
  • datki i ofiary na zakup potrzebnych artykułów dla seniorów będących trudniejszej sytuacji można dokonywać przez stronę www.caritas.gniezno.pl – zakładka DOBROkrążcy >>> TUTAJ lub aplikację mobilną Caritas.

„Zapraszam do współpracy parafie, organizacje i instytucje, którym zależy na niesieniu pomocy tym, którzy jej teraz najbardziej potrzebują. Jednocześnie dziękujemy za wszelkie okazane już dobro, które niech wraca do wszystkich” – mówi ks. Stawski.

Wolontariusze mogą się zgłaszać także w Inowrocławiu. Parafialny Zespół Caritas działający przy parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu poszukuje chętnych osób (pełnoletnich) do bezpłatnej, wolontariackiej pracy na rzecz potrzebujących, głównie samotnych seniorów. Do zadań należeć będzie przede wszystkim robienie i dostarczanie zakupów czy wyprowadzanie zwierząt na spacer. Zainteresowanych prosimy o kontakt tel. w godzinach 10.00 -18.00 721186500 lub e-mailowo pzcduch@caritas.gniezno.pl

16 marca 2020