5 czerwca – spotkanie z nauczaniem Jana Pawła II

Zapraszamy w środę 5 czerwca o 19.00 na ostatni wykład ks. prof. UAM dr hab. Macieja Olczyka z cyklu „Pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i aktualność ich przesłania dla Kościoła na drodze synodalnej”. Tym razem tematem będzie pielgrzymka ósma z 2002 roku, podczas której papież mówił m.in. o życiu społeczno-politycznym w duchu solidarności.

Wykłady organizuje Centrum Edukacyjno-Formacyjne Archidiecezji Gnieźnieńskiej wraz z Wydziałem Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, a patronatem honorowym objął je abp Wojciech Polak Prymas Polski. Zaproszenie kierowane jest do wszystkich, którzy chcą przypomnieć sobie doniosłe chwile i na nowo przemyśleć najważniejsze treści papieskiego orędzia adresowanego do rodaków.

Comiesięczne wykłady prowadzone przez ks. prof. UAM dr hab. Macieja Olczyka odbywają się w auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnego w Gnieźnie przy ul. Seminaryjnej 2. Wstęp jest wolny.

3 czerwca 2024