CEF: „Mrok żałoby i światło nadziei”

W  Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się rekolekcje dla osób po stracie dziecka. Trzydniowe spotkanie było czasem modlitwy, spotkania, poznawania dynamiki żałoby i dróg jej dobrego przeżycia.

Rekolekcje odbyły się w dniach 10-12 listopada. Uczestniczyło w nich kilkanaście osób z archidiecezji gnieźnieńskiej, Gdańska i Berlina. Uczestnikom w modlitwie, codziennych spotkaniach i rozmowach towarzyszyli kapłani: ks. Dariusz Larus i organizator rekolekcji ks. Wojciech Rzeszowski. „Żałoba po stracie dziecka to wyjątkowo trudne i bolesne doświadczenie, które zrozumieć może tylko ten, kto podobną stratę przeżył, kto wie, jak kojące może być milczenia i jak raniące słowa, kto tego bólu po prostu doświadczył. Takie spotkania dają takie właśnie wsparcie – poprzez modlitwę, rozmowę i samą obecność” – mówi ks. Wojciech Rzeszowski.

Uczestnicy rekolekcji każdego dnia uczestniczyli w modlitwie Słowem Bożym i Eucharystii. Mieli też okazję zapoznać się z kolejnymi etapami żałoby oraz wspólnie z prowadzącymi zastanowić się nad jej dobrym przeżyciem. Wielką pomocą w tym temacie służyli członkowie gdańskiej wspólnoty rodziców po stracie dziecka, którzy trudną drogę od depresyjnej ciemności do światła nadziei sami przeszli, a teraz pomagają pokonać ją innym. Jak zapowiada ks. Rzeszowski, rekolekcje będą miały swoją kontynuację. Planowane są także specjalne spotkania modlitewne dla rodziców przeżywających śmierć dzieci, o których poinformujemy i na które już dziś w imieniu organizatorów zapraszamy.

14 listopada 2017