CEF: rekolekcje katechetów

W pierwszych dniach wakacji 28 i 29 czerwca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbyły się rekolekcje dla katechetów, zorganizowane przez Wydział Katechetyczny gnieźnieńskiej Kurii i Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II w archidiecezji gnieźnieńskiej.

W skupieniu uczestniczyło 42 rekolektantów. Nauki głosił ks. kan. Wojciech Rzeszowski, dyrektor CEF i delegat arcybiskupa gnieźnieńskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży. Katecheci wysłuchali również konferencji biblijnej ks. dr. hab. Pawła Podeszwy, moderatora Dzieła Biblijnego oraz uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez szefową Wydziału Duszpasterskiego dr Teresę Kowalczyk. Były to pierwsze rekolekcje stacjonarne po przerwie spowodowanej pandemią. Kolejne planowane są w terminie 18-20 września 2021 również w Gnieźnie. Już dziś katecheci, księża i siostry zakonne zaproszeni są także do udziału w Archidiecezjalnym Dniu Katechetycznym inaugurującym nowy rok szkolny i katechetyczny, który odbędzie się 28 sierpnia 2021. Spotkanie rozpocznie Msza św. o 9:00 w katedrze gnieźnieńskiej pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

30 czerwca 2021