CEF: Spotkania Małżeńskie

W piątkowy wieczór 13 października  rozpoczął się weekend podstawowy organizowany przez Stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie”, który trwał do niedzielnego popołudnia 15 października. Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejny weekend, który będzie się w marcu 2024 roku.

Uczestnicy zostali gościnnie przyjęci w gnieźnieńskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym. Małżeństwom towarzyszył ks. Wojciech Rzeszowski i ks. Sławomir Rachwalski oraz animatorzy Spotkań Małżeńskich.

Dla większości uczestników zaskoczeniem był warsztatowy styl prowadzenie rekolekcji, który okazał się twórczy i owocny. Uczestnicy nie tylko mogli doświadczyć bardzo głębokiego dialogu, ale  i wyjechali  z większą umiejętnością budowania i pielęgnowania bliższych relacje między sobą, z innymi ludźmi, a także z Panem Bogiem.

Świadectwa wyjeżdżających osób potwierdzają, że pogłębianie zasad dialogu wraz z całkowitym odłączeniem od zabieganej codzienności, na co pozwalają wyjazdowe rekolekcje, ma dla małżeństw ogromną wartość. Wszyscy wyjechaliśmy w przekonaniu, że warto  dbać o pogłębianie więzi w małżeństwie, gdyż to właśnie dialog jest ożywiającym pokarmem miłość.

Już teraz zachęcamy i zapraszamy do uczestnictwa w następnej edycji weekendu Spotkań Małżeńskich, która odbędzie się w gnieźnieńskim CEF w marcu 2024 r.

Mirosława i Andrzej Trojanowscy
Animatorzy Spotkań Małżeńskich