Chłopaki, gratulujemy!

W dniach 1-2 maja w Skierniewicach-Sochaczewie odbyły się centralne rozgrywki XIV Mistrzostw Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC”. Reprezentujące nas drużyny nie wróciły z niczym. Zdziechowa, Wągrowiec, Łagiewniki Kościelne – gratulujemy!

W finałowych rozgrywkach uczestniczyło kilkadziesiąt drużyn z całej Polski. Archidiecezję gnieźnieńską reprezentowały drużyny z następujących parafii: w kategorii „Ministrant” – parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy w Zdziechowie, w kategorii „Lektor młodszy” – parafia pw. Św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu, w kategorii „Lektor starszy” – parafia pw. Bożego Ciała w Łagiewnikach Kościelnych. Po fazie grupowej wszystkie drużyny awansowały do rozgrywek finałowych, rozegranych w systemie trzech finałów: finału A, finału B i finału C, gdzie drużyny występujące w ramach „finału A” walczyły o medale. Ostatecznie reprezentanci archidiecezji gnieźnieńskiej zajęli następujące miejsca: parafia pw. NMP Nieustającej Pomocy w Zdziechowie zajęła I miejsce w „Finale B”, parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu zajęła V miejsce w „Finale C” (awansując do ćwierćfinału), parafia pw. Bożego Ciała w Łagiewnikach Kościelnych zajęła I miejsce w „Finale B”. Naszym reprezentantom dziękujemy i gratulujemy osiągniętych wyników.

Fot.  archiwum parafii w Zdziechowie, Wągrowcu i Łagiewnikach Kościelnych.

8 maja 2019