Chodzież: konfesjonał 24h

Duchowym zagrożeniom poświęcone były tegoroczne wielkopostne rekolekcje w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży. Ich kontynuację stanowiła całodobowa spowiedź i modlitwa podjęta za zachętą papieża Franciszka w ramach akcji „24 godziny dla Pana”.

Rekolekcje odbyły się w dniach 8-11 marca pod hasłem „Syn Boży objawił się po to, by zniszczyć diabła”. Konferencje głosił o. dr Remigiusz Trocki, franciszkanin z Niepokalanowa. Trudna i niezwykle aktualna tematyka przyciągnęła licznych słuchaczy – zarówno parafian, jak i gości z sąsiednich wspólnot parafialnych. Rekolekcjonista mówił m.in. o pułapkach wróżbiarstwa, ułudzie bioenergoterapii i niebezpieczeństwie magii i okultyzmu. Uczestnicy rekolekcji przeżyli także nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Przedłużeniem rekolekcyjnych doświadczeń była całodobowa spowiedź i modlitwa podjęta z 13 na 14 marca za zachętą papieża Franciszka w ramach akcji „24 godziny dla Pana”. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem. Nie było kolejek jak w przypadku spowiedzi przedświątecznych, była za to okazja, by dłużej ze spowiednikiem porozmawiać.

BK
Fot. Arch. ks. M. Sławinowski